Ranč Na Samotách

Rodinný ranč nedaleko Plané nad Lužnicí
Nabízíme tyto služby

Vyjížďky na koních

Vyjížďky do přírody pro jezdce i nejezdce, nebo výuka jízdy na koni pro začátečníky. Minimální věk 14 let a minimální výška 145cm.

Svezení dětí

Krátká trasa okolím, kdy koně vede instruktor. Svezení je i pro děti a dospělé, které na koni dosud neseděli.

Soukromé akce

Možnost objednat svezení na koni na narozeninové oslavy a firemní akce. Cena je dohodou.

Z důvodu čerstvých rodičovských povinností jsou vyjížďky a svezení dětí v roce 2018 přerušeny!

STAVEBNÍ ÚPRAVA, PŘÍSTAVBA A NÁSTAVBA DOMU Č.P. 3,
390 02 PLANÁ NAD LUŽNICÍ

je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem je investice vedoucí k revitalizaci a adaptaci venkovského brownfieldu na malokapacitní ubytovací zařízení "Penzion Na Samotách".

Výsledkem projektu je malokapacitní ubytovací zařízení o 3 pokojích, s kapacitou 7 lůžek, s bezbariérovým přístupem přízemí objektu pro imobilní osoby, s hromadným stravovacím zařízením k podávání pokrmů, se společenskou místností a skladovacími prostory, se sníženou energetickou náročností objektu, podpořenou využíváním OZE v podobě tepelného čerpadla pro topení i ohřev vody. Rovněž jsou výsledkem projektu úpravy směřující k požárnímu zabezpečení objektu, i jeho hygienické úrovni dle aktuálně platných předpisů a celková revitalizace objektu v podobě nového a moderního vzhledu, stavebních materiálu a vybavení objektu.

Cílem projektu je diverzifikace činností podniku Zahradnictví Hálová, vedoucí k zajištění diverzifikace příjmů, podpora širšího využití rodinné zemědělské farmy „Ranč Na Samotách“ a  využití venkovského brownfieldu k jeho revitalizaci, modernizaci a adaptaci na malokapacitní ubytovací zařízení "Penzion Na Samotách".

http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_cs.htm

Ceník

 

Dále nabízíme zdarma uleželý koňský/kravský hnůj. Ke hnojišti lze bez problému dojet autem.

Aktuality z ranče ZDE

O nás

Rodinný ranč Na Samotách

je malá farma v dohledu Plané nad Lužnicí, která je obklopená pastvinami a lesy. Chová se zde masný skot, malé stádečko koní a drobné zvířectvo. Jsou zde nabízeny výše zmíněné vyjížďky na koních. Dále je v plánu vlastní produkce kravského mléka a mléčných výrobků.

Od dubna 2018 byla uvedena do provozu zrekonstruovaná část zemědělské usedlosti. Provozujeme zde nový Penzion Na Samotách, kde nabízíme ubytování v pohodlných pokojích včetně možnosti veřejného stravování.

Nabízíme též návrhy a rekonstrukce zahrad včetně údržby pro soukromé osoby i firmy. Provádíme údržbu veřejné zeleně, výsadbu nových rostlin, zhotovujeme okrasné květinové záhony.

Ranč je dosažitelný autem, pěšky či na kole.

Kontakt:

Dagmar Hálová - penzion
tel: 724 954 199
zahradyhalova@volny.cz
Anežka Čmelíková - jízdy na koních
tel: 723 552 162
AnezkaCmelik@gmail.com

Adresa:

Lhota Samoty 191
390 02 Planá nad Lužnicí

Jak se k nám dostanete: